Adwokaci i radcowie prawni

Kancelarie Prawne MECENAS to zepół indywidualnych kancelarii prawnych prowadzonych przez adwokata Michała Wojtysiaka i radcę prawdnego Agatę Dankiewicz wraz z partnerami adwokatami i radcami prawnymi.
Nasza wspólna inicjatywa i współpraca zaowocowała rozszerzeniem zakresu naszych usług. Dzięki temu wszyscy nasi klienci mogą liczyć na fachową opiekę prawną z zakresu wszystkich dziedzin prawa.
Specjalizujemy się w prawie gospodarczym (mec Bartosz Sokalszczuk i mec Andrzej Kałuża),  prawie pracy (mec. Renata Jędrasik i mec. Agata Dankiewicz) oraz prawie karnym, w prawie cywilnym prawie rodzinnym (mec. Michał Wojtysiak, mec Monika Walińska). Prowadzimy obsługę prawną podmiotów gospodarczych. Pomagamy także w w skomplikowanych sprawach bankowych (mec Agata Dankiewicz)
Zajmujemy się także kompleksowo sprawami naszych klientów indywidualnych.


Kancelaria MECENAS powstała w połowie lat dziewięćdziesiątych. Jej założycielem byl radca prawny Andrzej Kałuża. Początkowo Kancelaria działala w formie spółki cywilnej radców prawnych Andrzeja Kałuży i Anny Dorman. Z początkiem 1999 spółka rozwiązała się w Kancelaria przyjęła formę biura prawnego MECENAS prowadzonego przez Andrzeja Kałużę. W 2000 roku rozpoczęła sie współpraca pomiędzy nim a Michałem Wojtysiakiem, który wcześniej doradzał w Związku Obrony Konsumentów w Łodzi. W trakcie współpracy zespół kancelarii zdobył bogate doświadczenie w stosowaniu prawa, obsłudze procesów sądowych i ekonomicznych swoich klientów, udzielaniu porad prawnych. W 2006 roku rozpoczęliśmy działalność w formie Kancelarii Prawnych MECENAS. W tej chwili zespół kancelari sklada się z dwóch radców prawnych oraz czterech adwokatów. Kancelarie współpracują na stałe także z innymi prawnikami specjalistami oraz Notariuszem, Komornikiem a także Tłumaczami Przysięgłymi

Od sierpnia 2013 Kancelarie podzieliły się współpracując ze sobą dalej.Siedziba radcy prawnego Andrzeja Kałuży pozostała na ul Gdańskiej natomiast adw Michał Wojtysiak wraz z resztą partnerów przeniósł się na ul Radwańską 4 lok 1
Naszymi klientami są podmioty gospodarcze, osoby fizyczne oraz organizacje pozarządowe.
Opinie i referencje Kancelarii